lampa w kolorach złota


Lampa wisząca w kąciku jadalnym


Odpowiednie rozmieszczenie lamp w salonie to naprawdę duże wyzwanie, szczególnie, kiedy salon jest sporych rozmiarów.
Domowy salon często jest w nowoczesnych domach połączony z jadalnią oraz kuchnią, jest to tak zwany „open space”.

Podział właśnie tej przestrzeni umożliwią szczególnie lampy wiszące. Jednak nie mamy na myśli centralnie umieszczonej dużej lampy, a oprawy znajdujące się na przykład bezpośrednio nad stołem.

Ważnym aspektem w wyborze oświetlenia do przestrzeni jadalnej jest zarówno kształt, jak i rozmiar stołu. Jeżeli stół ten jest tradycyjny, prostokątny, to warto zamontować nad nim kilka lamp w linii, natomiast idealnym rozwiązaniem dla okrągłego blatu będzie pojedynczy zwis.

Jakiej wielkości powinien być klosz takiej lampy? Idealnie wręcz dobrana średnica to taka, która jest o około 30 cm mniejsza niż szerokość stołu.

Nie można w tym przypadku zapominać również o wysokości pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest kupno regulowanej oprawy, jaką znajdziecie w naszym asortymencie lamp wiszących. Różnica pomiędzy blatem a kloszem powinna być w granicach 60 – 80 cm. Tak zawieszona lampa nie będzie oślepiać światłem , nie będzie również przeszkadzać w trakcie posiłku.

Kolejna z lamp do salonu

Lampa podłogowa to wręcz niezbędny asortyment wspomnianej przestrzeni salonu. Jej mobilność umożliwia postawienie jej w różnych miejscach, natomiast z zasady najlepiej wygląda i funkcjonuje w okolicach miejsca do odpoczynku, takiego jak sofa, czy narożnik.

W tym miejscu możesz bowiem potrzebować odpowiedniego światła do czytania.

Lampa stojąca powinna dawać jasne światło, klosz nie powinien za bardzo zaciemniać, a żarówki razić siedzących obok niej ludzi.

Kolejnym modelem w prawidłowo urządzonym, dużym salonie jest lampka biurkowa/stołowa. Postawiona na komodzie albo parapecie, znakomicie wypełni swym blaskiem pozostałe, ciemne zakamarki dużej przestrzeni. Jest to również przykład bardzo funkcjonalnej ozdoby pomieszczenia.
Szeroki wybór lamp biurkowych pozwoli wybrać z naszej oferty najlepszą lampę, która idealnie będzie pasować do wnętrza i harmonizować się na przykład z lampą stojącą, ale często również sufitową. Zastosowana pojedynczo, podwójnie lub grupowo zbuduje nastrój przestrzeni i doskonale podkreśli jej charakter.

Nie można zapomnieć również o głównym oświetleniu, które powinno znaleźć się bezpośrednio nad centralnym miejscem takiego salonu/ przestrzeni. Kryształowy żyrandol, ciekawy, nowoczesny zwis albo modny plafon LED nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

lampa kryształowa wisząca
Stojąca lampa podłogowa plafon LED
Kinkiet w wersji nowoczesnej
Plafon LED z podświetleniem
Wisząca lampa z siatkowymi kloszami
Lampa sufitowa w stylu glamour
kinkiet w kolorze chrom
Klasyczny kinkiet szklany klosz
kinkiet z mlecznym kloszem
klasyczna bogato zdobiona lampa sufitowa
klasyczny plafon led w kolorach czerni i złota
Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015