Wiele lat wstecz żarówki były tylko użytkowymi, funkcjonalnymi przedmiotami, używanymi do tworzenia światła, ale nie nastroju. Teraz czasy się zmieniły i właściciele domów oraz mieszkań zauważyli, że światło może mieć taką samą moc jak kolory ścian, meble i inne dodatki używane do tworzenia nastroju w pomieszczeniach.

Wykorzystanie światła do  stworzenia w domu nastroju nie musi kosztować fortuny, jeśli jest zrobione w sposób przemyślany, może przynieść nawet oszczędności. Na przykład zastosowanie żarówek o niższej mocy może przynieść niespodziewany prezent w postaci mniejszego zużycia energii elektrycznej. Przy odrobinie wysiłku i odpowiednim zaplanowaniu oświetlenia, lampy mogą otworzyć wiele możliwości do stworzenia naprawdę nastrojowego oświetlenia domu/mieszkania.

Żarówki idealnie sprawdzą się w warunkach domowych, ponieważ wytwarzają ciepłe, rozproszone światło, które jest relaksujące i przyjazne. Na rynku są dostępne w różnych kolorach, w tym różowym, czerwonym, niebieskim i żółtym, i są idealne do stosowania z przełącznikami ściemniającymi. Już same te fakty stwarzają wiele możliwości: można wypróbować, jak będzie prezentować się przyciemniona np. niebieska, czy różowa żarówka w salonie, albo . Kolejny pomysł to umieszczenie kolorowej żarówki w tradycyjnej lampie, aby nadać kolor jednemu miejscu w pokoju.

Klosz z ozdobnym tłoczeniem
Zbliżenie na kolor i fakturę klosza lampy
Detal, ozdobny kryształek
Ujęcie detali w lampie w stylu skandynawskim
Zbliżenie na ozdobną żarówkę
rozświetlona lampa w stylu industrial
Zbliżenie na linę
Matowe klosze z ozdobnymi pasami
Detal w klasycznej lampie
Podświetlony klosz lampy w stylu prowansalskim
Zbliżenie na kryształki w kloszu
Klosz w stylu boho
Podświetlony klosz lampy w stylu glamour
Detale klasycznej lampy
Detal lampa klasyczna ze szklanym kloszem
Świecąca lampa z podłużnym kloszem
Kryształki w lampie z trzema kloszami
Czarny nowoczesny klosz z miedzianym wnętrzem
Lampa w stylu nowojorskim
Świecący klosz designerskiej lampy holo
Kryształki w lampie glamour
Kryształki w lampie glamour
Kryształki w lampie glamour
Kryształki w lampie glamour
Świecąca lampa kryształowa

Wymagania oświetleniowe danego pomieszczenia będą się różnić w zależności od jego przeznaczenia, dlatego dla osób chcących wzbogacić swój dom o oświetlenie ważne jest, aby najpierw zadać sobie pytanie: „do czego będzie wykorzystywane to pomieszczenie?”. Bardzo złym pomysłem jest, posiadanie obszaru roboczego w kuchni bez jasnego światła. W przypadku większości pomieszczeń wymagania dotyczące oświetlenia będą się zmieniać w zależności od jego wielkości, przeznaczenia i aranżacji.

interiors

W pomieszczeniach służących jako jadalnie przydać się może wyrazista oprawa oświetleniowa, taka jak żyrandol lub bardzo dekoracyjna lampa. To, że taki element jest tam obecny, nie oznacza, że musi być używany przez cały czas, ale posiadanie takiego światła obok bardziej tradycyjnego oświetlenia może ogromnie zwiększyć możliwości oświetleniowe oraz podnieść styl aranżacji.

Nie ma też powodu, dla którego oświetlenie nastrojowe miałoby być ograniczone do wnętrza domu: może być bardzo przydatne również na tarasach lub w ogrodach zimowych. Upewnij się tylko, że wybrane oprawy i żarówki są odpowiednie do użytku zewnętrznego.

Większość ludzi chce stworzyć w domu atmosferę harmonii, dlatego ważne jest, aby oświetlenie i meble dobrze ze sobą współgrały.

Pamiętajcie więc, aby wybór oświetlenia do całego domu był przez Was przemyślany i wyważony. Odpowiednio dobrane lampy, oraz żarówki i zabawa światłem pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego, nastrojowego klimatu praktycznie w każdym pomieszczeniu.

nowoczesna lampa sufitowa
Klasyczny kinkiet ze szklanym kloszem
Stojąca lampa podłogowa plafon LED
Plafon LED z podświetleniem
Wisząca lampa z siatkowymi kloszami
Lampka na biurko
Klasyczny kinkiet szklany klosz
Lampa sufitowa w stylu glamour
Lampa z dekoracyjnym szklanym kloszem z ornamentem
Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015