Od kilku sezonów we wnętrzach zdecydowanie królują metaliczne barwy. Dotyczy to zwłaszcza różnych odcieni złota. Złoto jest obecne wszędzie, od dodatków, przez oświetlenie, do wykończenia mebli włącznie.

Złoto świetnie komponuje się z popularnym w architekturze i wnętrzarstwie stylem GLAMOUR. Lampy w różnych odcieniach złota świetnie sprawdzą się w domu, jako wyraziste, a zarazem piękne dodatki.

Tym razem prym wiedzie złoto w wersji minimalistycznej. Proste bryły, nowoczesne formy, a niekwestionowanym hitem są złote lampy połączone z kloszami z mlecznego szkła..

Złoto pasuje do różnych aranżacji kolorystycznych i bardzo dobrze współgra z wieloma innymi kolorami. Sprawdzi się nie tylko w stylu glamour albo pałacowym, świetnie dopełni też industrialne, surowe stylizacje równoważąc je. Tutaj  najlepiej sprawdzą się odcienie miedziane oraz mosiądz.

Również sztucznie postarzane dodatki oraz wykończenia patyną– to świetny, modny w tym sezonie wybór. Równie dobrze będzie wyglądać połączenie złota z drewnem, w stylu eko, albo rustykalnym.


Bogato zdobione, piękne i duże złote żyrandole królują w stylu pałacowym, ale też w stylu glamour. Pamiętajcie, że mocny dodatek, taki jak duży, złoty żyrandol, nie może zostać przyćmiony przez inne równie bogato zdobione przedmioty, dlatego tutaj zalecany w aranżacji jest umiar 😊

Złoto to kolor ponadczasowy, elegancki i kojarzący się z przepychem, ale również wyrafinowaną prostotą, dodatki w postaci oświetlenia w złotym kolorze będą kropką nad i w modnym wnętrzu.

Klasyczna lampa w kolorze miedzi ze szklany kloszem
klasyczna bogato zdobiona lampa sufitowa
Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015