Jeśli preferujecie klasykę, jesteś kolekcjonerem antyków, lubisz bogato dekorowane wnętrza, to styl pałacowy na pewno jest dla Ciebie. Możesz urządzić swój dom w tym bogatym stylu, pod warunkiem że są w nim odpowiednio wysokie i przestronne wnętrza.

Styl pałacowy pojawił się w drugiej połowie XIX wieku w mieszkaniach i domach przedstawicieli bogacącej się wówczas klasy średniej, Chcieli oni pełnym przepychu wystrojem wnętrz podkreślić swój status społeczny. Inspirowano się zwykle siedzibami rodów arystokratycznych, swobodnie interpretując obecne w nich style.

Styl pałacowy przetrwał do dzisiaj, jednak przeszedł naprawdę solidny lifting. Zrezygnowano z nadmiaru motywów dekoracyjnych i zbyt bogatego wykończenia podłóg i ścian, ograniczono również liczbę mebli i złagodzono kolorystykę. W pałacowych wnętrzach zobaczymy zdecydowanie mniej złota, a więcej odcieni srebra.

Styl ten obecny jest również w trendach związanych z oświetleniem wnętrz. Duże, bogato zdobione lampy kryształowe, lampy wzorowane na kandelabrach, kolorystyka, w której dominują złoto oraz srebro to zdecydowanie bogaty styl pałacowy.

Również w naszej ofercie znajdziecie szeroką gamę lamp kryształowych, oraz tych wzorowanych na kandelabrach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą znajdziecie zarówno w katalogu na rok 2021/2022 oraz na stronie w zakładce LAMPY KRYSZTAŁOWE.

Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015