Lampą pełniącą bardzo ważną, jeśli nawet nie ważniejszą rolę w sypialni, jest lampka nocna. Lampki nocne zwykle występują w sypialni parami, ustawiamy je po obu stronach łóżka na szafkach. Czy lampki nocne zawsze muszą być parami? Czy wystarczy pojedyncza?

Tak naprawdę nie ma żadnych zasad wnętrzarskich, które określałyby jaka ilość lampek nocnych w sypialni będzie odpowiednia i optymalna.
Jeśli masz małe łóżko, albo śpi na nim jedna osoba, nie potrzeba koniecznie dawać wtedy obok łóżka dwóch lampek nocnych. Oczywiście, ustawione równo po obu stronach lampki nocne o jednakowym wyglądzie, wprowadzają do wnętrza symetrię i poczucie harmonii, ale niekoniecznie wszędzie musi być zachowana symetria albo harmonia 🙂

Ważne jest natomiast, by klosz lampki nocnej czy kinkietów przyłóżkowych zasłaniał żarówkę, by ta nie raziła w oczy.

  • Dla miłośników czytania najlepiej sprawdzą się lampki nocne z regulowanym kloszem, który można ustawić tak, aby światło padało w określone miejsce.
  • Aby stworzyć wyciszający i relaksujący klimat wybierz lampki nocne z delikatnym światłem i pełnym kloszem.
  • Przy toaletce w sypialni najlepiej sprawdzi się, jako dodatkowe źródło światła lampka nocna z kloszem, który daje dużo jasnego światła.
Nowoczesna lampka biurkowa
Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015