Rok 2021 w branży oświetleniowej upływa przede wszystkim pod znakiem lubianego i popularnego stylu boho, ale nie jest to jedyny kierunek, w którym podążają trendy w oświetleniu 2021. Coraz większą popularnością cieszą się lampy o prostym, geometrycznym designie oraz uniwersalne i klasyczne materiały takie jak szkło czy kamień.

Najmodniejsze kształty lamp w roku 2021 to kule, elipsy, stożki. Proste oświetlenie wykonane z klasycznych materiałów świetnie wpisuje się w każdego rodzaju wnętrze, urządzone w praktycznie każdym stylu.

Kolejnym szybko rozwijającym się światowym trendem w różnych dziedzinach, jest trend EKO, dlatego producenci oświetlenia oferują coraz częściej lampy wykonane z naturalnych materiałów pochodzących, albo z materiałów poddanych recyklingowi.

interiors


W 2021 roku umocniło się zdecydowanie kilka popularnych trendów wnętrzarskich. Mocne punkty oświetleniowych stylizacji wnętrz to wciąż lampy wiszące, kinkiety i plafony o kulistym kształcie.
Na uwagę zasługują też okazałe żyrandole, które są trendem ponadczasowym.

W drugiej połowie roku w kolorystyce oświetleniowej rownież króluje klasyczne złoto.

Modne lampy w 2021 roku łączą najlepsze cechy wzornictwa spod znaku art déco i mid-century modern. Świetnie komponują się z drewnem, marmurami i nowoczesnymi wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym.


Trendy w oświetleniu 2021 wyróżnia prostota i minimalizm. Modne są nie tylko kuliste i eliptyczne kształty, ale też nawiązujące do stylu retro klosze w kształcie stożka.

Zdecydowanie będącym na topie w tym roku materiałem jest szkło. Jest ono obecne zarówno w lampach sufitowych, wiszących, kinkietach i lampach podłogowych.

Klasyczna lampa sufitowa pięciopłomienna
Klasyczna lampa w kolorze miedzi ze szklany kloszem
Duża nowoczesna lampa
Kategorie: Blog

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015