Praca przy biurku zawsze wiąże się z obciążeniem dla oczu. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu komfort pracy będzie wysoki. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze lampy biurkowej.

Parametry na które warto zwrócić uwagę przy wyborze lampy biurkowej

Oświetlenie biurkowe odgrywa ważną rolę zarówno w domowym gabinecie, jak i na przykład w pokoju uczącego się dziecka. Odpowiednio dobrana lampa biurkowa decyduje o komforcie i wydajności pracy, zwiększa koncentrację i oszczędza wzrok. Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy to górna lampa plus lampa biurkowa.
Lampa, jaką wybierzemy na biurko powinna posiadać pewne cechy:

  • możliwość regulacji wysokości
  • możliwość regulacji kąta padania światła
  • moc lampy
  • mobilność
  • rodzaj i kierunek padania światła
  • wygląd i design lampy

Jeśli oświetlenie będzie dobrane prawidłowo unikniemy zmęczenia oczu, a nawet bólu głowy.

Lampka biurkowa to nie tylko funkcjonalny przedmiot, to także dekoracja, dlatego przy wyborze warto również kierować się wyglądem i dopasowaniem lampki do pomieszczenia.

Ważna jest również mobilność lampy, powinna być ona lekka i łatwa w przenoszeniu / przemieszczaniu. Przewód zasilający musi być odpowiednio długi, abyśmy mogli ustawić lampę w najwygodniejszym miejscu na biurku.

Kluczowe są również kierunek i rodzaj oświetlenia. Należy pamiętać, iż w miejscu pracy / nauki powinny znajdować się minimum dwa źródła światła: światło główne, które oświetla całe pomieszczenie oraz światło kierunkowe, które ma na celu oświetlenie konkretnej, wybranej powierzchni, w tym wypadku biurka.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015