Lampy stojące to najprostszy sposób na dostarczenie do wnętrza dodatkowego światła. Dzięki nim można uzyskać również ciekawy i niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Lampy podłogowe to modny, mobilny element wyposażenia wnętrza, idealny do salonu, sypialni, gabinetu i innych wnętrz. 

Najczęściej kupujemy je jako dodatkowe źródło światła, podobnie jak kinkiety. Razem z głównym, najczęściej sufitowym oświetleniem, tworzą spójną całość.

Jakie lampy można znaleźć na rynku

Obecnie na rynku można znaleźć lampy stojące w wielu różnych kształtach, formach, a nawet kolorach. Wybór lamp jest naprawdę spory począwszy od lamp tradycyjnych, po te bardziej nowoczesne. Liczba dostępnych rozmiarów lamp stojących i różnorodność materiałów, z jakich się je wykonuje może przyprawić o zawrót głowy.

Najbardziej klasyczne, można powiedzieć, to te podłogowe bez klosza . Ich niewątpliwym atutem jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, mają minimalistyczny design, więc nie rzucają się zbytnio w oczy i łatwo je dopasować do różnego rodzaju aranżacji wnętrz. Modele kryształowe, czy bogato zdobione są ozdobą wielu wnętrz.

Lampa stojąca jest niewątpliwie dekoracją dekoracją, ale nie można zapomnieć o jej podstawowej funkcji – czyli dodatkowym oświetlaniu wnętrza, dlatego też często stawia się je niedaleko fotela, kanapy, czy też biurka, przy którym pracujemy. Oczywiście wiele modeli lamp podłogowych znajduje również swoje miejsce w sypialni.

Gdzie najczęściej stawiamy takie lampy?

Chociaż można wykorzystać je praktycznie w każdym wnętrzu, to jednak najczęściej wykorzystuje się tego typu oświetlenie w sypialniach i salonach.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015