Światło we wnętrzu ma szczególne znaczenie- nie tylko spełnia funkcję użytkową, ale także wydobywa i podkreśla charakter aranżacji. Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądać wnętrze naszego domu/mieszkania bierzemy pod uwagę również oświetlenie, bo mocno podkreśla ono styl, jaki przyjęliśmy.

Jakie są rodzaje najpopularniejszych stylów w oświetleniu wewnętrznym?

OŚWIETLENIE W STYLU KLASYCZNYM

Klasyczne oświetlenie gwarantuje elegancki styl oraz niezwykle atrakcyjną formę. Taki rodzaj lamp sprawdzi się w naprawdę wielu wnętrzach, nie tylko w tych, które urządzamy typowo klasycznie.

Umiejętnie dobrane lampy stawiają mocną kropkę nad i w każdej dobrej aranżacji wnętrz. To ponadczasowy dodatek, który podkreśli charakter i styl naszego domu.

LAMPY W STYLU VINTAGE

Vintage to styl dla miłośników niebanalnych aranżacji. Lampy vintage dodają szczególnego charakteru każdemu pomieszczeniu, w ktorym się znajdują. Oświetlenie tego typu stanowiące połączenie dawnych elementów z nowoczesnymi aranżacjami jest wybierane bardzo chętnie, bo jest to styl modny od kilku dobrych lat.
Jak można krótko określić ten styl?
Klasyczne formy tworzone z nowoczesnych surowców. Dzięki temu oświetlenie vintage równie dobrze prezentować będzie się we wnętrzach stylizowanych, jak i tych współczesnych oraz minimalistycznych.

OŚWIETLENIE W STYLU LOFTOWYM

Lampy w stylu loft to oświetlenie bazujące na wzornictwie przemysłowym. Lampy w tym stylu świetnie sprawdza się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych.
Lampy w stylu loft łączą w sobie piękno z minimalizmem. Najczęściej spotykane w tym stylu lampy wykończone są metalowymi elementami – metalowy klosz jest jednym z symboli stylu loftowego. Inną cechą charakterystyczną stylu loft jest żarówka, a w zasadzie lampa wzorowana kształtem na żarówce i różne wariacje na ten temat.

LAMPY W SKANDYNAWSKIM STYLU

Styl skandynawski kojarzy się przede wszystkim z prostotą, naturalnością i designem będącym połączeniem nordyckiej surowości z dodatkami. Lampy skandynawskie doskonale pasują do większości pomieszczeń oraz aranżacji wnętrz.
Takie lampy wprowadzają do wnętrza nowoczesność, ale zarazem przytuny klimat.
Lampy w stylu skandynawskim to produkty wykonane z różnych materiałów- drewna, metalu i szkła.

Niezależnie od tego jaki styl wybierzemy przy urządzaniu domu lub mieszkania, w każdym z nich znajdziemy naprawdę spory wybór pięknych lamp.

Nasza firma oferuje lampy w każdym z wiodących w aranżacji wnętrz stylu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz katalogiem na rok 2021/2022.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015