Wraz z początkiem roku 2021 na pewno usłyszymy o nowych trendach i stylac w aranżacji wnętrz oraz oświetlenia wewnątrz domu.
Kto z nas nie marzy o stylowym wnętrzu, które będzie zachwycać wszystkich meblami, aranżacją oraz doborem odpowiednich, wysublimowanych dodatków.

DLA NASZYCH KLIENTÓW DOSTĘPNY JEST JUŻ DO POBRANIA KATALOG Z TRENDAMI 2021/2022. ZNAJDZIESZ GO TUTAJ

Planując aranżację każdego pomieszczenia, niezależnie od jego funkcji, ważne jest, abyśmy zwrócili uwagę na oświetlenie, które jest jednym z kluczowych elementów w wystroju każdego wnętrza. Wiele osób zastanawia się – jakie lampy będą modne w sezonie 2020/2021. Które z nich będą nie tylko ładne, ale także funkcjonalne? Jeśli chcesz podążać za trendami, sprawdź nasze propozycje i przekonaj się, co będzie modne w nadchodzącym roku.

Ten rok przyniósł zdecydowane zainteresowanie architekturą w zgodzie z ekologią, również w kwestii oświetlania wnętrz. Zaczęły pojawiać się produkty wykonane z naturalnych surowców. Do łask powróciły też kamienie oraz inne surowce naturalne

Bardzo modne stay się też wszelkie printy roślinne, w szczególności liście.

Kolejną, dominującą tendencją były lampy o prostej, geometrycznej formie, nawiązujące do art déco i stylu lat 70-tych ubiegłego wieku. Prostota oraz wiodące znaczenie kształtu i materiału nad zbędnymi ozdobami, stały się nowym wyznacznikiem subtelnej elegancji.

Jakie lampy będą na pewno modne i trendy w 2021 roku?

Lampy wiszące w rozmiarze XXL

Projektanci wnętrz oraz oświetlenia tym razem postawili sprawę jasno – lampa to nie tylko źródło światła, ale ma pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną.
W nowym roku im większa lampa, tym lepsza. Duże konstrukcje zdecydowanie przykuwają wzrok, skupiają uwagę oraz tworzą niepowtarzalny klimat.

Styl industrialny nadal pozostanie popularny

Styl industrialny jest popularny co najmniej od kilku dobrych lat. Zmienia się on oczywiście nieco pod względem detali, kształtów, kolorów i wykorzystanych materiałów, ale koncepcja pozostaje nadal taka sama. Oprócz dużych metalowych abażurów, które spotykamy już od dłuższego czasu, w 2021 roku pojawią się bardziej minimalistyczne lampy przemysłowe, łączące metal, drewno i żarówkę.

Metaliczny połysk jednym z trendów nadchodzącego roku

To jeden z nowszych trendów, który od projektanta wymaga bardzo dużego wyczucia, chodzi bowiem w nim o łączenie dodatków w kolorach złota, miedzi, cyny i srebra. Harmonia w tej kwestii może zostać łatwo osiągnięta poprzez dobór oświetlenia w odpowiednim stylu.

Styl glamour również nie zostanie w nowym roku zapomniany

Ten styl we wnętrzu nie jest oczywiście dla każdego, jednak lampy w takim stylu są bardzo efeltowne i popularne wśród projektantów wnętrz.
Jest to styl z pazurem, nadający wnętrzu mocnego akcentu, na przykład w postaci niebanalnej lampy.

Lampy z przyciemnianego szkła

W 2021 roku spotkamy w sklepach wiele lamp z dymionego szkła o różnych kształtach i formach. Szkło dymione jest ciemniejsze, cieniowane i znacznie efektowniejsze od zwykłego szkła.

Postaw na szkło! Ten trend nie wychodzi z mody

Szklane klosze dziś przechodzą swój renesans i projektanci przemysłowi proponują nam je w przeróżnych formach oraz kształtach. Najmodniejsze są transparentne albo te z dodatkowym przydymionym wykończeniem. Ważne by było widać ozdobną oprawę dla żarówki, która od teraz stała się elementem dekoracyjnym samym w sobie.

Na koniec kilka naszych propozycji z naszego nowego katalogu.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oprawy wprowadzane przez Elem na rynek zawierające diody LED nie podlegają pod zapis rozporządzenia UE 2019/2015